Nedir?

OPC sensörlerinden okunan ham verinin, süreç kontrol algoritmaları kullanılarak işlenmesi ve detaylı görsel raporlar halinde sunulmasıdır.

Sistem beklenmeyen değerler ile karşılaştığında aksiyon almak üzere programlanabilir bir altyapıya sahiptir. Bu yapı, beklenmedik değerleri analiz ederek gerekli alarmları oluşturmak, ilgili kişilere haber vermek ve ihtiyaç olduğu takdirde istenen aksiyonları almak üzere konfigure edilebilmektedir.

OPC 1996 yılında ortaya çıkan, sensörler arası iletişimi sağlayan sensör, marka ve model bağımsız bir iletişim standardıdır. Günümüzde üretilen sensörlerin hemen hepsi bu standardı desteklemektedir. Bu sayede kullanılan sensörler istendiği zaman istenen marka veya model bir başka cihaz ile değiştirilebikte, çalışan sisteme kolaylıkla yeni sensörler eklenerek veri okumaya başlanabilmektedir.

Geliştirdiğimiz süreç kontrol sistemlerinde, OPC sensör standardı dışında farklı yöntemler ile de sisteme veri girişi sağlanabilmektedir. Bu yöntemler kiosk veya tablet/mobil cihazlarda çalışan uygulamalar aracılığıyla el ile veri girişi ya da rfid okuyuculardan okunan değerler olabilmektedir.

Süreç raporlamaları detaylı trend ve tablolar ile gerçekleştirilmekte, tüm raporlar istenen biçimlerde özelleştirilebilmekte ve dinamik raporlar oluşturulabilmektedir.

İLGİLİ ÜRÜN SAYFASI